Стабілізатори напруги

Спеціалізований інтернет-магазин
ПП «Техно-Ас», Україна
Пн-Пт:  9:00 – 20:00
Сб:  9:00 – 17:00
Нд: 12:00 – 16:00

Стабілізатори напруги для котлів та холодильників

Компанія LVT розробила та запустила у серійне виробництво малопотужні стабілізатори напруги моделі АСН для котлів опалення та холодильників. Стабілізатори розраховані на роботу в парі з побутовим пристроєм. Тобто, один стабілізатор і один побутовий пристрій, наприклад стабілізатор напруги АСН-250 і котел опалення Vitopend 100 від Viessmann.

Багатьох споживачів хвилює питання, а чи достатньо 250-ти ватного стабілізатора напруги для газових котлів опалення? Щоб відповісти на запитання давайте подивимось на технічні характеристики що декларуються виробником. Отже, в «Інструкції користувача» чітко прописано що, стабілізатор напруги має пускову потужність 900Вт. Що це означає? При напрузі в мережі, наприклад нижче 170 В та піковому навантажені, наприклад 400 Вт, він дасть можливість помпі котла запуститись та вийти на номінальний режим роботи. Пізніше, коли помпа запуститься, котел споживатиме 140-180Вт, залежно від моделі.

Ще є така важлива характеристика стабілізатора напруги як забезпечення номінальної потужності при зменшені вхідної напруги. Адже китайські стабілізатори напруги, при зменшені вхідної напруги, не тримають «свою» потужність. Цей момент чітко відображає графік приведений нижче. Наприклад, номінальний струм на який розрахований автотрансформатор від ЛВТ складає 2,3А а номінальний струм на який розрахований китайський стабілізатора напруги складає 0,7А. Стає зрозуміло чому виникає ефект падіння потужності при зменшені вхідної напруги. Також це говорить про наступне: якщо стабілізатор напруги може витримувати великі номінальні струми без шкоди для себе, значить і таке явище як перегрів та передчасне старіння обмоток автотрансформатора йому не страшне. Звісно ціни на стабілізатори напруги також різні.

Графік залежності вихідної потужності від вхідної напруги:


Рис.1. Для моделей АСН

Рис.2. Для іноземних виробників

Не всі знають що, потужність яка використовується в назві стабілізатора напруги, і реальна потужність стабілізатора – параметри, пов’язані один з одним не однозначно. В залежності від ціни, стабілізатори напруги виготовляються з навантажувальною здатністю 50%-90% від вказаної потужності. До речі, інколи потужність вказують у ВА, а для реактивного навантаження (помпа) ця цифра у Вт буде меншою у 1,5 рази від вказаної величини у ВА.

В стабілізаторах напруги АСН-600 що призначені в першу чергу для роботи з холодильниками та морозильними камерами використовуються автотрансформатори тороїдального типу, характерною перевагою яких є – менша вага та габарити, володіють підвищеним ККД, обмотки краще охолоджуються. Вони мають затримку 500 секунд перед подачею мережевої напруги на холодильник. Це важливо в першу чергу для роботи компресійного холодильного агрегату.

При перебоях в мережі виникає реальна небезпека для запуску компресора. Наприклад, під час роботи холодильника, холодильний агент, знаходиться під високим тиском. Якщо компресор з різних причин вимикається, тиск в різних частинах системи – різний. Деякий час на виході компресора зберігається відносно високий тиск, що діє на його поршень. Електродвигун, не розрахований на запуск в таких умовах. Його пускового моменту не вистачить щоб зрушити поршень проти цього тиску. Тому, при відновленні електропостачання, компресор, після примусової зупинки (наприклад, короткочасне зникнення напруги в мережі), може не розкрутитись і залишиться в заблокованому стані.

Також робота холодильника ускладнюється при понижені напруги в мережі. Обмотки двигуна в таких умовах перевантажуються пусковим струмом який тече через них не 2 чи 4 секунди як при звичайній напрузі а 8 – 10 секунд. Це говорить про те, що пуск компресора затягується. Обмотки перегріваються. Що зумовить спрацювання аварійного захисту холодильника.

Але навіщо доводити справу до спрацювання аварійного захисту? Краще убезпечити роботу холодильника на початку його експлуатації.

Запуск компресора вимагає дотримання визначених правил, нехтування якими може привести до того, що один з вузлів компресора передчасно вийде з ладу. Також хочемо підкреслити що, стабілізатор напруги якісно захищає електроніку побутового холодильника від різноманітних нестабільностей мережевої напруги.

Захищати холодильник потужними стабілізаторами напруги (1,5 кВт - 2 кВт) не доцільно, оскільки в номінальному режимі роботи однокомпресорний холодильник, залежно від фірми виробника, споживає 200 Вт - 400 Вт. І тільки при пуску, електродвигун компресора холодильника короткочасно споживає 1600 Вт - 1800 Вт (до 3 секунди). Стабілізатори напруги АСН-600 споживають на себе всього 4 Вт. А якщо використовувати кіловатний стабілізатор напруги іншого виробника то він споживає в рази більше.

Моделі АСН володіють опцією, що дозволяє холодильнику запуститись і ввійти в оптимальний режим роботи. Стабілізатор короткочасно витримує потужність 2400 Вт (8 секунд). Отож радимо користуватись продукцією LVT оскільки вона є перевірена часом і зарекомендувала себе з найкращої сторони.

Переглянути перелік стабілізаторів напруги «LVT» та ціни на них →